#1 2008-09-12 15:36:32

paSiu

Administrator

6987187
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2008-09-12
Posty: 18
Punktów :   
WWW

Gry.

Tutaj piszczcie o swoich ulubionych grach. Mozna podawac linki do nich.


http://img80.imageshack.us/img80/170/b560x95uv1.png
http://img80.imageshack.us/img80/b560x95uv1.png/1/w560.pnghttp://img522.imageshack.us/img522/5949/b560x95yb0.png
http://img522.imageshack.us/img522/b560x95yb0.png/1/w560.png

Offline

 

#2 2008-09-16 15:29:53

paSiu

Administrator

6987187
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2008-09-12
Posty: 18
Punktów :   
WWW

Re: Gry.

Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS), to taktyczny first-person shooter, który został stworzony przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999 r. jako modyfikacja (mod) do gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

Rozgrywka w Counter-Strike'u opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite'u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub zakładników, a druga podłożyć bombę albo uwolnić zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników.

Wraz z rozwojem gry zaczęły pojawiać się modyfikacje, tworzone przez samych graczy. Wprowadzają one mniejsze lub większe zmiany w rozgrywce i pozwalają na ciągły rozwój samej gry. Gra dostała także wsparcie od jej wydawcy (Valve Software), dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam.

Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych, na których znajduje się do dziś. Polacy zaś stali się jedną z większych potęg w Counter-Strike'u i posiadają kilka tytułów mistrzów świata drużynowych jak i narodowych.

Nieoficjalne tryby rozgrywki

Fun maps

Mapy zazwyczaj robione przez fanów. Polegają one na wybiciu przeciwników - z tą jedną różnicą, że drużyny są w zamkniętych pomieszczeniach, w których jest mnóstwo drzwi. Na początku każdej tury losowo wybierane drzwi się otwierają, nimi przechodzi się na inną lokację, w której spotyka się następnych przeciwników. Każda lokacja posiada swoją własną broń, także wchodząca drużyna ma tylko ten rodzaj broni. Rozgrywka na te same bronie pomiędzy drużynami jest wyrównana. Wygrywa ta drużyna, która posiada umiejętności, a nie pieniądze i broń.

Aiming

Są to małe mapki, których nazwa zazwyczaj zaczyna się od przedrostka aim_. W tym trybie broń (zwykle jednego rodzaju) leży na ziemi lub zawodnicy dostają ją na początku każdej rundy, a jedynym celem rozgrywki jest zabicie przeciwników.

Fun Yard

Mapy fy_ (Fun Yard) są bardzo podobne do mapek typu aim_. Różnią się jedynie ilością przeszkód, których na mapach fy_ jest więcej oraz tym, że na ziemi leżą bronie różnego typu.

Surf

Na mapach surf_ przede wszystkim surfuje się po specjalnych pochyłych ścianach. W niektórych rozgrywkach chodzi o to aby czym prędzej przelecieć z 1 poziomu na 2 w innych, natomiast w innych która ekipa (CT) czy (T) szybciej doleci do broni i zgładzi tę drugą. Surfowanie na tych mapach jest dość trudne, gdyż aby opanować tą technikę w stu procentach, trzeba umieć wiele trików np.Strafejump. Generalnie polega na tym, że w przeciwnych kierunkach naciskamy strzałki niż jest pochyłość ściany ściany np. jak surfujemy po prawej stronie to trzymamy strzałkę w lewo, i odwrotnie do surfowania po lewej stronie. Aby się wybić musimy wykonać zawrót myszy w kształcie "łezki". Nie naciskamy strzałki do przodu gdyż wtedy spadniemy.

Awp

Awp_ to mapy na otwartej, rozległej przestrzeni polegające na ćwiczeniu swoich umiejętności snajperskich za pomocą karabinu zwanego AWP(Arctic Warfare Police) lub AWM (Arctic Warfare Magnum).

HE

Mapy, których nazwy zaczynają się od he_. Zadaniem gracza jest zabicie przeciwników tylko przy pomocy granatów i noża.

Knife Arena

Na mapach z przedrostkiem ka_ jedyną dostępną bronią jest nóż, którym należy zabić wszystkich przeciwników.

CSDE

Mapy, zaczynające się od csde_, łączą w sobie zadania z misji hostage rescue i bomb/defuse.

Prepared Assault

Zadania są takie same jak w standardowej grze (Hostage Rescue i Demolition), jednak zamiast terrorystów i antyterrorystów występują gangi i policja. Obie drużyny są słabo wyposażone, a mapy pa_ są stosunkowo małe.

Revolver Helden

Mapy o przedrostku rh_ przenoszą graczy w świat Dzikiego Zachodu. Zawodnicy wcielają się w zastępców szeryfa i złodziei bydła, a jedynymi bronią z jakiej mogą korzystać jest strzelba (Steyr Scout) i rewolwery (pistolety Beretta Elite lub Glock 18).
Modyfikacje gry

Oprócz różnych trybów rozgrywek opartych o fizykę i zasady stworzone przez twórców Counter-strike'a, powstało wiele modyfikacji (modów), które ingerują w grę i zmieniają jej sens.

Kreedz

Na tych mapach (kz_, risk_, cg_, cb_, bh_) każdy gracz jest automatycznie przypisany do zespołu CT i próbuje jak najszybciej, przeskakując z jednej "platformy" na drugą, dostać się na sam szczyt. "Platformami", po których zawodnicy się wspinają, są zazwyczaj ustępy skalne, ale zdarzają się też inne np. drzewo, dom. Mapy kreedz często przypominają góry, na które się wspinamy.
Gun Game

W tym trybie na początek rundy każdy otrzymuje podstawowy pistolet terrorystów (Glock 18) i zadaniem jest zabijaniem osób z drużyny przeciwnej. Co kilka zabić (różnej w zależności od ustawień serwera) zdobywamy wyższy poziom i dostajemy lepszą broń. Jedynym wyjątkiem jest tu nóż, którego możemy używać cały czas, a za zabójstwo przy jego pomocy kradniemy jeden poziom od przeciwnika. Czasami mod ten występuje w połączeniu z Death Match. Mapy specjalnie przystosowane do gry w Gun Game mają przedrostek gg_.

Death Match

W tej modyfikacji nie ma rund. Gracze odradzają się po śmierci co kilka sekund w różnych punktach mapy i ich zadaniem jest zabić każdego zawodnika jakiego zobaczą. Nie występuje tu też kupowanie broni, każdy wybiera sobie wyposażenie tuż po odrodzeniu. Na serwerach używa się tego trybu na standardowych mapach z gry oraz mapach dm_.
Soccer Jam

Rodzaj gry przeznaczony dla fanów piłki nożnej. Dostępny jest tylko nóż i piłka, którą podajemy między zawodnikami swojej drużyny, starając się, aby nie trafiła ona do przeciwników. Za zabijanie rywali i strzelanie goli dostajemy punkty doświadczenia, które wydajemy na 5 statystyk po 5 poziomów każda. Mapa przeznaczone specjalnie do tego modu ma przedrostek sj_.
Zombie Swarm

Mod pozwalający zmierzyć się graczom w konflikcie umarłych (w tym przypadku są nimi terroryści tzw. zombie) oraz żywych ludzi starających się przeżyć (antyterroryści). Mod nie zmienia całej rozgrywki tylko zasady. Stajemy po jednej stronie żywych lub umarłych i kolejno żywi starają się przeżyć jak najdłużej, lub po prostu zabić nieumarłych, umarli zaś, muszą nie dopuścić do końca czasu danej rundy i zabić wszystkich graczy z przeciwnej drużyny. Antyterroryści mają do wykorzystania wszystkie możliwe bronie, mają do wykorzystania także bronie terrorystów po wpisaniu w czacie komendy "/bm". Standardowym wyposażeniem nieumarłych (terroryści) są ich szpony oraz ogromna ilość życia (HP) sięgająca na serwerach wg. ustawień od 600 do nawet 3000 punktów. Ich stan gotówki przy każdej rundzie jest resetowany do 0$. Często na serwerach dla efektu grozy używany jest efekt "nocy" (gdzie po prostu zapada mrok) w którym to, nieumarli korzystają z noktowizorów, a żywi korzystają tylko z latarek (także brak możliwości zakupu noktowizorów)). Wtedy rozgrywka staje się bardzo emocjonująca. Poleca się dla osób słabo nerwowych i sercowych opuszczenie grania tej modyfikacji podczas efektu "nocy" z powodu dużego stresu, który może nastąpić podczas niespodziewanego ataku. Istnieją także różne mapy stworzone do tej modyfikacji o początkowej mapie zm_ w której to ludzie mają dużo więcej miejsca do schronienia się przed nieumarłymi. Występuję jednak wiele różnych błędów, dotyczących grania. Każdy nieumarły po zabiciu żywego dostaje 300 $ jak w normalnej grze. Przykładowo po zabiciu 5 ludzi, dostaję 1500 $ dzięki którym może zakupić broń MP5. Często na takich serwerach wykorzystywany jest mod unlimited-ammo (nieskończona amunicja) więc gracz z przewagą 1000 HP oraz bronią jest naprawdę irytujący.

Zombie Plague

Tryb gry bardzo podobny do Zombie Swarm, ponieważ także tutaj toczy się pojedynek pomiędzy ludźmi, a zombie. Na początku każdej rundy jeden z graczy zostaje losowo wybrany i staje się zombie. Jego zadaniem jest zarażenie wszystkich ludzi, każdy kto uległ zainfekowaniu przyłącza się do niego. Ludzie mogą się bronić przed umarłymi za pomocą broni wybieranych na początku każdej rundy oraz przedmiotów kupowanych z dodatkowego menu. Dodatkowo każdy granat ma zmienione właściwości w stosunku do normalnej gry. He grenade (ang. granat zaczepny) podpala zombie, flashbang (ang. granat błyskowy) zatrzymuje ich na chwilę w miejscu, a smoke grenade (ang. granat dymny) oświetla teren, na którym wybuchł. Z kolei zombie mogą wybierać jakie zdolności chcą mieć bardziej rozwinięte oraz także korzystać ze specjalnego menu, które zawiera przedmioty im pomocne. W tym modzie również wykorzystuje się głównie mapy zm_.

Biohazard

Kolejny z trybów gry, który rozgrywa się na mapach zm_ i pozwala toczyć walkę pomiędzy ludźmi i zombie. Mod ten jest bardzo podobny do Zombie Plague, ale nie ma specjalnego menu do kupowania, ani niestandardowych możliwości broni.

Warcraft 3 Frozen Throne

Modyfikacja gry, która wprowadza do rozgrywki nowe możliwości zaczerpnięte z gry Warcraft III: The Frozen Throne. Po rozpoczęciu gry gracz wybiera rasę albo bohatera (łącznie dziewięć postaci) jakim chce być, a następnie rozwija jego kolejne umiejętności (każda ma 3 poziomy i jedną jednopoziomową umiejętność specjalną tzw. ultimate, którą można zdobyć dopiero przy czwartym poziomie rozwoju postaci). Punkty doświadczenia, pozwalające zdobywać kolejne poziomy rozwoju postaci, zawodnicy zdobywają wraz z pieniędzmi. Gracz może także skorzystać z dwóch dodatkowych menu kupowania (aby ich użyć należy na czacie napisać /shopmenu1 lub /shopmenu2), gdzie pogrupowane są specjalne przedmioty, zwiększające zdolności gracza. Zasady gry pozostają niezmienione w stosunku do standardowej gry, jednak nietypowe umiejętności całkowicie zmieniają rozgrywkę.


http://img80.imageshack.us/img80/170/b560x95uv1.png
http://img80.imageshack.us/img80/b560x95uv1.png/1/w560.pnghttp://img522.imageshack.us/img522/5949/b560x95yb0.png
http://img522.imageshack.us/img522/b560x95yb0.png/1/w560.png

Offline

 

#3 2008-09-16 15:32:59

Aja

Administrator

5468378
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2008-09-12
Posty: 14
Punktów :   

Re: Gry.

A ja powiem krotko : lubie gry strategiczne i zrecznościowe

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
translator na francuski z wymową www.pfcpz.pun.pl sony ericsson cichy mikrofon do jakiego zgromadzenia wstąpić www.gw.pun.pl